Zdrowe śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem każdego dnia. Nie należy go omijać w swoim jadłospisie. Dobre śniadanie powinno sycić, dawać kopa energetycznego na kolejnych kilka godzin oraz dostarczać ważnych składników dla zdrowia, ciała oraz urody.

Deska podłogowa Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon sprzedaży.

Poranny posiłek musi być urozmaicony oraz składać się z różnych produktów, które są smaczne. Śniadanie powinno dostarczyć 30% kalorii, które są przewidziane na wszystkie posiłki w ciągu całego dnia.

Nabiał dostarczy Ci zarówno białka, wapnia oraz witamin D i A. Nie należy zapominać również o produktach zbożowych, które zawierają błonnik, białko i węglowodany, witaminy z grupy B. Dobrze jest zjeść kromkę ciemnego albo pełnoziarnistego pieczywa, muesli lub miskę kukurydzianych płatków. Do porannego menu powinno się włączyć trochę tłuszczów, ponieważ ułatwiają one przemianę energetyczną oraz przedłużają uczucie sytości.

Pamiętaj również o napoju, który dobrze nawilży organizm od środka, jak i również pobudzi krążenie krwi i limfy – płynów, które odprowadzają do węzłów chłonnych toksyny, które zostały zgromadzone podczas snu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter