Jeżówka

Jeżówka jest niezwykle prostym oraz efektownym kwiatem. Dzięki niej można urozmaicić każdy przydomowy ogród. Opisywana roślina należy do rodziny astrowatych, a pochodzi z prerii Ameryki Północnej. W czasach obecnych jest kwiatem niezwykle popularnym w Europie. Głównie dlatego, ponieważ ma niskie wymagania, łatwo się ją uprawia oraz posiada wysokie walory dekoracyjne.

W Polsce kładzie się nacisk na uprawę przeważnie jeżówki purpurowej. Wyróżnia się ona w szczególności tym, iż posiada okazałe kwiatostany w kolorze purpurowym albo fiołkowo-różowym. Sam środek kwiatu jest bardzo duży, w kolorze brązowo – żółtym. Jego wygląd może przypominać jeża. Pędy są sztywne i unoszą się do góry. Tym samym roślina może osiągnąć nawet 1,5 metra wysokości. Liście są sztywne i szorstkie. Ich kolor jest ciemnozielony i wyginają się łukowato. Jeżówka kwitnie od lipca aż do października.

Jeżówki są roślinami, które idealnie nadają się na kwiat cięty i świetnie sprawują się jako ozdoba. Ich zaletą jest to, że bardzo ładnie wyglądają, jeśli połączy się je z innymi roślinami.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter