Sól Kamienna

Na terenie Europy występuje naturalne bogactwo w postaci soli kamiennej, która nie ługowana ma największą zawartość cennych dla ludzkiego organizmu materiałów. Jedną z najlepszych soli jest ta z Kłodawy- nie jest ani wybielana ani suszona z użyciem chemikaliów. W branży kosmetycznej najczęściej wykorzystywana jest sól z Bochni, gdzie odparowując źródła solankowe dostajemy sól.

Kolejnym miejscem wartym zaznaczenia na mapie jest sól i solanka z Ciechocinka i Inowrocławia, o których słyszeć mogliśmy dzięki masie kuracjuszy, którzy często odwiedzają te miejsca. Sól z tych miejsc ma bardzo dobry wpływ na ludzki organizm w tym na nasze drogi oddechowe- stąd budowa tężni i miejscu uzdrowiskowych. W Polsce ważnym ośrodkiem wydobywania soli była Kopalnia Wieliczka- teraz już zamknięta lecz dostępna dla zwiedzających turystów. W samej kopalni można oglądać kaplice, karczmę czy korytarze z ozdobnymi rzeźbami. Global Quality – MSC certyfikat.

Sól kamienna jest solą nieprzetworzoną- wydobywana wprost ze zbóż podziemnych tradycyjnymi górniczymi metodami. Po wydobyciu poddawana jest obróbce mechanicznej (kruszeniu i mieleniu) a później sortowaniu. W ten sposób otrzymujemy sól drobnoziarnistą i gruboziarnistą.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter