Sól jodowana

Jodek sodu jest nieograniczonym związkiem chemicznym, który pochodzi z grupy jodków, jest to sól sodowa kwasu jodowodorowego. Stanowi białe higroskopijne ciało stałe, które posiada słony i lekko gorzki smak. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Ponad to wolno brązowieje w kontakcie z powietrzem, ponieważ uwalnia się jod.

Audit ISO 9001
http://gqcert.com/certyfikat/iso-9001/
Profesjonalna jednostka certyfikująca.
Świetni audytorzy i konkurencyjne ceny.

Stosowany jest także jako suplement w żywności oraz środek mukolityczny. Audit ISO 9001. Ponad to ma swoje zastosowanie w zasiewaniu chmur oraz przyczynia się do zwiększania rozpuszczalności jodu.

Kryształki sodu posiadają własność scyntylacji, a także są używane w fizyce jądrowej, jak i również fizyce cząstek elementarnych. Stosuje się je jako detektory służące przede wszystkim do pomiaru energii promieniowania gamma. Ponad to jodem sodu, który jest radioaktywne, ma swoje zastosowanie w badaniach funkcji tarczycy.

Jodek sodu ma swoje zastosowanie także w lecznictwie jako środek, który jest wykrztuśny. Stanowi także źródło jonów jodu i pomaga w leczeniu tarczycy. Występuje też miejscowo w postaci roztworów do zabiegów takich jak jonoforeza, zaś w okulistyce, jako krople do oczu. Jeśli chodzi o dermatologię, to wykorzystuje się go pod postacią 40% w maści.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *