Pomarańcza

Pomarańcza jest owocem bardzo popularnym. Cieszy się też opinią jednego z najzdrowszych oraz najbogatszych w wartości odżywcze. Obecnie stanowi symbol szczęście oraz pomyślności. Pomarańcza ma lecznicze właściwości, z których korzystają kosmetolodzy. Wytwarzają balsamy, maseczki, toniki, które posiadają działanie oczyszczające oraz relaksacyjne.

Pomarańcza jest bogata w wiele pozytywnych oraz zdrowych witamin. Ponad to zawiera beta – karoten, kwas foliowy, peptyny, wapń, potas, magnez, żelazo, cynk, fosfor, selen, miedź oraz błonnik.

Witaminy C w pomarańczy jest sporo. Stanowi ona efektywny antyoksydant, który działa unieszkodliwiająco na agresywne cząstki tlenu, które mogą powstać ze stresu, alkoholu albo palenia papierosów.

Pomarańcza posiada też witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Wpływa korzystnie na układ nerwowy oraz działa pozytywnie na skórę. Ponad to owoc ten jest bogaty w błonnik. Wspomaga on przemianę materii, a także chroni przed chorobami krążenia. Pomarańcza zawiera spore ilości potasu, które regulują gospodarkę wodną organizmu i czynności nerwów oraz mięśni. Wpływa także na równowagę kwasowo – zasadową oraz jest odpowiedzialny za pracę serca i ciśnienie krwi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter