Czy dieta jajeczna jest skuteczna?

Dieta jajeczna jest dietą niekoniecznie zdrową a już na pewno monotonną. Jeśli nie jesteś fanem jajek, ta dieta z całą pewnością nie jest dla Ciebie. Dlaczego więc dieta jajeczna jest tak popularna? Chodzi o jej nisko kaloryczność i błyskawiczne efekty.

Minsbud – oficjalny dystrybutor firmy Kan-therm Warszawa. Dieta jajeczna pozwala schudnąć do nawet pięciu kilogramów w ciągu kilku dni- zalecany maksymalny czas stosowania diety to maksymalnie dwa tygodnie. Większość medyków uważa jednak, że okres dłuższy niż trzy do pięciu dni może poważnie uszkodzić Twój organizm.

Dlaczego akurat jajka? Jajka są niskokaloryczne a jednocześnie bardzo bogate w białko. Dietetycy już od dłuższego czasu potwierdzają odchudzające walory białka, gdzie tylko niewielska cześć kalorii zamienia się w tłuszcz- to właśnie dlatego tak bardzo zaspokajają apetyt. Zdrowa osoba może zdjęć tylko od trzech do czterech jajek na tydzień, każda większa liczba to ogromna dawka cholesterolu, który przyczyna się do zwężenia tętnic a co za tym idzie, powoduje choroby krążenia. W jajkach brakuje też węglowodanów, które są źródłem energii w naszym organizmie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter