Barwniki do jaj

Barwniki do jaj są tworzona na bazie barwników spożywczych oraz atestowanych surowców. Najczęściej w zakupionym w sklepie kartoniku znajduje się 3 lub 5 saszetek, które posiadają barwniki takie jak: zielony, niebieski, czerwony, brązowy oraz żółty.

Następnie taka zawartość zostaje rozpuszczona w połowie szklanki gorącej wody. Dodaje się również dwie łyżeczki octu oraz wkłada się na 3 – 5 minut gorące jajko. W każdym z barwników można zabarwić od 2 do 3 jajek. Jeżeli chcecie uzyskać lepszy efekt jajka, to po wysuszeniu, należy natrzeć je tłuszczem. W kartoniku znajdują się zazwyczaj dwie saszetki – jedna z różowym barwnikiem, a druga z wybielaczem tlenowym. Jest świetną opcją na to, aby oczyścić nim palce rąk albo inne zabarwienia, które niekoniecznie były zamierzone.

Barwienie jajek może odbywać się w dowolnej temperaturze pokojowej. Niższa temperatura roztworu, który barwi jajka wymaga tego, żeby były one dłużej barwione.

Barwienie jajek jest świetną zabawą i fajnym sposobem na zajęcie dziecka. Jest przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodszych uczestników zabawy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter