Wapno naturalne czy syntetyczne. Jakie wybierać

Wapno naturalne występuje w przyrodzie albo najprościej mówiąc, jest wyprodukowane przez naturą. Dla ludzkości słowo „naturalny” oznacza głównie to, że nie został wyprodukowany przez człowieka, lecz zebrany albo utworzony przez naturę.

Odwiedź stronę developera z Białołęki – www.dsm-dewelopment.pl. W naszej ofercie znajdują się segmenty i domy szeregowe.

Z kolei, jeśli mowa o syntetycznym, oznacza produkt, który jest wykonany przez człowieka. Dzieje się to w sposób bardziej precyzyjny i w żadnym wypadku naturalny – nienaturalny i sztuczny.
Wielu z nas traktuje mleko jako naturalny wapń. Wpływ, jaki ma mleko krowie na nasze ciało, wzbudza jednak sporo kontrowersjo. Badania potwierdzają, że dieta, która jest bogata w mleko, nie zmniejsza ryzyka złamań kości udowej albo kości przedramienia.

Naturalne wapno jest bardzo korzystne dla naszego organizmu. Z produktów takich jak mocno słodzone jogurty, mleko w proszku czy zagęstniki, nasz organizm nie uzyska dodatkowego wapna. Przeciwnie, pierwiastek ten zostanie wykorzystany do tego, aby strawić cukier. W konsekwencji nasz bilans wapniowy może wyjść ujemny.
Należy zapamiętać, że wszystkie składniki, które są potrzebne do utrzymania równowagi, są bardzo istotne. Powinniśmy dążyć do tego, aby równoważyć swoją dietę i wzbogacać ją o wapno naturalne. Składniki trzeba czerpać z jak najmniej przetworzonego i pełnowartościowego pożywienia, a nie ciągle sięgać po suplementację.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter