Duża ilość białka

Białko stanowi źródło energii, wpływa na przyspieszenie regeneracji mięśni oraz korzystnie wpływa na nastrój. Dostarcza organizmowi aminokwasów, które potrzebne są do katalizowania wielu reakcji enzymatycznych w ciele. Białko jest niezbędnym składnikiem diety, ale nie można przesadzić z jego spożywaniem.

Spożywanie zbyt duże ilość białek może być skutkiem nieżytu żołądka, wzdęciami, zaparciami, jak i również grzybicą jelit. Nadmierna ilość białka wpływa także niekorzystnie na nerki, ponieważ je obciąża. Zmuszone są tym samej do cięższej pracy. Ponad to duża ilość białka w organizmie może skutkować tym, że choruje serce. Pojawiają się również problemy dermatologiczne, zaburzenia potencji, cukrzyca typu II. Zwyrodnienie stawów oraz rak jelita grubego. Nadmiar białka nie niekorzystnie wpływa też na naszą psychikę, gdyż powoduje bezsenność oraz nerwowość.

Zwróćmy uwagę także na to, iż nie są to tylko przypuszczenia stworzone przez naukowców, lecz fakty, które zostały potwierdzone przez badania. Wyniki, jakie uzyskano, wskazują jednoznacznie, że za duża ilość białka doprowadza do kwasicy metabolicznej. Ta z kolei jest związana z wydalaniem wapnia oraz fosforanów, co może doprowadzić do uszkodzenia kości.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *