Dobry cholesterol

Dobry cholesterol stanowi substancję, która jest produkowana oraz wykorzystywana przez organizm. Pomaga zachowywać nam zdrowie oraz witalność na długi okres. Organizm to źródło, które może dostarczyć około 75% cholesterolu. Drugie źródło stanowi codzienne menu człowieka, która daje 25% tej substancji.

Jak podwyższyć dobry cholesterol?

  • Ruch – jest idealnym sposobem na to, aby podnieść dobry cholesterol, zwany HDL. Najbardziej sprawdzą się ćwiczenia aerobowe.
  • Schudnięcie – niestety, ale otyłość powoduje to, że wzrasta zły cholesterol i obniża ilość dobrego. Z tego też powodu utrata zbędnych kilogramów jest strasznie istotna.
  • Ograniczenie kwasów tłuszczowych, które są niezdrowe – musimy mieć jednak na uwadze, iż nie każdy tłuszcz jest szkodliwy. Należy zrezygnować z tłuszczu pochodzenia zwierzęcego oraz ciężkich przekąsek.
  • Błonnik – zostało udowodnione naukowo, iż produkty, które są pełnoziarniste wpływają na obniżenie się złego cholesterolu, a podwyższają dobry. Można brać go w postacie kapsułek.
  • Sok żurawinowy, omega 3 oraz kwas tłuszczowy – wpłyną na podwyższenie dobrego cholesterolu. Jesli kobieta znajduje się w okresie menopauzy, to zaleca się jej przyjmowanie większej ilości wapnia.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *