Czy jest to zdrowe?

Od zawsze odbywają się dyskusje na temat tego czy cukier jest zdrowy. Naukowcy jednak alarmują, że tak nie jest. Składnik ten posiada właściwości, które uzależniają i potwierdzone to zostało przez wiele badań. Osoby, które rezygnują z tej słodkości, mogą przeżywać trudne chwile.

Deski Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon sprzedaży w Warszawie.

Czy jeśli cukier jest niezdrowy to co można powiedzieć o słodzikach?

Jeśli chcemy go użyć do tego, żeby gotować albo upiec ciasto, należy unikać tych, które mają w składzie aspartam. Tego typu słodzik nie nadaje się też do słodzenia gorącej herbaty. Z kolei podgrzany aspartam wydziela kwas mlekowy, który może skutkować kwasicą metaboliczną.

Słodziki, które są syntetyczne, zostały wyprodukowane na bazie sacharyny. Posiadają nieprzyjemny gorzkawo – metaliczny posmak.

Jeśli zależy Wam na zdrowiu, to warto jednak zastosować naturalne środki słodzące, takie jak na przykład: lukrecja czy syrop klonowy. Przyjazna jest także stewia, która nie posiada kalorii, a jest dużo bardziej słodka, niż zwykły cukier. Zaleca się ją dla diabetyków, wpływa też chroniąco przed rozwojem próchnicy.

Słodziki zawierają zarówno wady jak i zalety. Ich największym plusem jest mała kaloryczność. Niektóre z nich hamują rozwój próchnicy i są pomocne dla osób, które choruja na cukrzycę.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *