Surówka piękności

Jak sama nazwa wskazuje, surówka piękności ma za zadanie poprawić naszą urodę. Jako że raczej każda kobieta uwielbia o siebie dbać, to warto poznać kolejny tajnik ulepszania siebie.

Surówka piękności została stworzona przez Helenę Rubinstein. Dzięki determinacji oraz bardzo ciężkiej pracy, stała się ona ikoną zarówno mody jak i urody. Pamiętajmy, iż nie ma brzydkich kobiet. Ewentualnie tylko leniwe.

Pani Helena polecała dbanie o urodę zarówno z zewnątrz, jak i od środka. W jej salonach piękności podawano owsianą surówkę piękności jako wstęp do zabiegów kosmetycznych. Sałatka ta stanowi bombę witamin, błonnika oraz minerałów. Ponad to idealnie zaspakaja głód, ponieważ jest sycąca. Dostarcza naszemu organizmowi witamin z grupy B, błonnika i minerałów, która zawarte są w nasionach, orzechach oraz pestkach. Dodatek mleka czy jogurtu gwarantuje idealną dawkę wapnia. Sok z cytryny i owoce pokrywają dzienną dawkę witaminy C. Ulepszają także surówkę o walory smakowe. Zawarty w niej miód wpływa w sposób korzystny na układ krążenia. Ważne jest, aby wspomnieć o jednym z głównych składników – płatkach owsianych. Zapobiegają one podwyższonemu poziomowi cholesterolu i obniżają ryzyko wystąpienia nadciśnienia oraz miażdżycy, gdyż zawierają przeciwutleniacze.

Przepis na surówkę piękności znajdziecie poniżej:

– 3 łyżki płatków owsianych zwykłych,
– 1 łyżka miodu,
– sok z połowy cytryny,
– 1 jabłko
– 10 posiekanych orzechów laskowych,
– 1/4 szklanki mleka (maślanki, jogurtu lub kefiru).

Surówka piękności to samo zdrowie! Porcja jedzona codziennie zapewni zdrowe włosy, cerę oraz paznokcie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter