Ból głowy

Bóle głowy mogą posiadać różne przyczyny. Tak naprawdę od przemęczenia oczu albo zapalenia zatok do bardzo ciężkich stanów chorobowych. W momencie, kiedy ból pojawia się w skutek urazu głowy, przyczyna jest jednoznaczna. Zazwyczaj zdrowy człowiek w sposób natychmiastowy reaguje na taki bodziec i stara się zlokalizować i usunąć przyczynę.

W okolicy naszej głowy niewiele struktur jest podatna na ból. W przeciwieństwie do nich spora liczba struktur bezpośrednio związanych z mózgowiem, nie są unerwione zewnętrznie. Stąd właśnie wyściółka komór mózgu, żyły opony miękkiej, splot naczyniówkowy oraz większa część miąższu mózgu nie posiadają wpływu na wywoływanie bólu.

Naukowcy podkreślają, iż istnieje cała masa różnorodnego bólu głowy. Można zaliczyć tutaj migrenę, stan napięciowy, ból trójdzielno – autonomiczny. W zależności od tego jaki ból odczuwamy i czym się on objawia, należy udać się do lekarza w celu poznania diagnozy oraz podjęcia kroków, aby go jak najszybciej zniwelować.Nie można go lekceważyć, ponieważ nas stan może się wówczas tylko pogarszać.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter