Aranżacje mieszkań pod klucz coraz popularniejsze. Co na tym zyskasz?

Aranżacje mieszkań

Nowe lokum niemal gotowe do zamieszkania? To możliwe, jeśli zdecydujemy się na tak zwaną aranżację mieszkania pod klucz, która w Polsce staje się coraz popularniejsza – społeczeństwo mamy w końcu zabiegane i zapracowane. Dodatkowo, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować nasze wyobrażenia o wnętrzach w sposób wyglądający spójnie, elegancko i – co najważniejsze – po prostu przytulnie i komfortowo. Dlatego właśnie sięgamy po specjalistów.

Aranżacje mieszkań pod klucz – co to oznacza?

Wyrażenie „pod klucz” jest raczej zrozumiałe – oznacza to mniej więcej tyle, że nowe mieszkanie jest całkowicie wykończone, są zainstalowane wszystkie sanitariaty, ściany pomalowane są na wybrany przez nas kolor, a często możemy liczyć także na umeblowanie. Nic tylko się wprowadzać i mieszkać. Tymczasem wiele firm oferuje różne pakiety aranżacji mieszkania, z których możemy wybrać takie, jakie są dla nas najlepsze.

Podstawowym podziałem, jest ten przebiegający pomiędzy „wykończeniem technicznym”, a wykończeniem pełnym. Ten pierwszy wariant był w Polsce rozpowszechniony już dawno temu, ale najczęściej korzystali z niego inwestorzy. Wykończenie pełne nie jest tak chętnie wybierane, przynajmniej w Polsce. Wciąż przyzwyczajamy się do mebli, być może pamiątkowych, czy zabytkowych. Większości ludzi wybór łóżka, czy komody sprawia też dużą radość i wolą zrobić to sami – inaczej niż w krajach Europy Zachodniej, czy USA.

Co możemy na tym zyskać?

Doświadczenie firmy Deco Nova, zajmującej się aranżacją mieszkań pod klucz pokazało, że coraz bardziej zainteresowani są tym klienci indywidualni. Dlaczego tak się dzieje? Nie chodzi tylko o oszczędność czasu i energii. Dziś występuje tak szeroki zróżnicowanie materiałów wykończeniowych, że z łatwością można odpowiednio dopasować jakość aranżacji do posiadanego budżetu i potrzeb.

Dodatkowo, podobnie jak wspomniana wcześniej DecoNova.pl, firmy aranżacyjne działają dziś kompleksowo. Powierzając wykonanie projektu i prac technicznych w ręce jednego wykonawcy, oszczędzamy pieniądze i mamy pewność, że wszystkie zaplanowane prace odbędą się zgodnie z harmonogramem i łatwiej będzie nam kontrolować cały proces. Jako że jest to oszczędność również dla wykonawcy, koszt aranżacji mieszkania pod klucz bardzo łatwo możemy wkomponować w budżet przeznaczony na zakup nieruchomości. Co ważne, niezależnie od zakresu prac, firma zajmująca się aranżacją mieszkania gwarantuje także pełną logistykę, przewóz materiałów, ich montaż, a także sprzątanie – to także dodatkowe oszczędności.

Zmieniło się także podejście do urządzania mieszkań. Nie są one robione maszynowo i – kolokwialnie mówiąc – na jedno kopyto. Dziś stawia się na indywidualność oraz modyfikację bieżących trendów do potrzeb i upodobań klienta. Nie ma więc obaw o to, że nasi sąsiedzi będą mieli dokładnie takie samo mieszkanie, jak my. Poza tym nie musimy obawiać się o poziom wiedzy i fachowości wykonawcy – w dzisiejszych czasach bardzo łatwo możemy sprawdzić wcześniejsze realizacje.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter